XII Zaduszki Strażackie

Jak co roku, w pierwszą niedzielę listopada strażacy OSP z Powiatu Płockiego oraz funkcjonariusze PSP uczestniczyli w Płockich Zaduszkach, które odbyły się w kościele pw. św. Dominika w Płocku.

U014roczystej Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. kan. Roman Bagiński – Powiatowy Kapelan Strażaków. Koncelebransami byli ks. dr Andrzej Zakrzewski- Diecezjalny Duszpasterz Strażaków oraz ks. dr Marcin Sadowski – Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezji Płockiej. Liturgię mszy św. poprzedził koncert zespołu wolnego z parafii w Gąbinie. Nie zabrakło licznie przybyłych gości m.in. : dh Sylwester Ziemkiewicz – Starosta Płocki, dh Iwona Sierocka – Wicestarosta, dh Waldemar Zawadzki – Radny Powiatu Płockiego, dh Hilary Januszczyk – Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP, dh Krzysztof Rygier – Członek Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego, dh Stanisław Wiśniewski – Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego, dh Jan Kołodziejski – Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Oddziału Powiatowego, st. bryg. Jacka Starczewski – Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Plocku, dh Marcin Zawadka – Wójt Gminy Słupno, przedstawiciele Zakładowej Straży Pożarnej PERN i Orlen, a przede wszystkim druhny i druhowie strażacy z  jednostek OSP. O oprawę liturgiczną zadbali druhny i druhowie z OSP w Mąkolinie.  Serdecznie zapraszamy w przyszłym roku na XIII Zaduszki Strażackie.

Żródło: powiat-plock.pl