Spotkanie konsultacyjne w sprawie przebudowy drogi powiatowej nr 2907W

W dniu 01.03.2024r. w naszej strażnicy odbyło się spotkanie konsultacyjne w sprawie przebudowy drogi powiatowej nr 2907W Wyszyna Ulaszewo.

Organizatorem spotkania był przewodniczący Rady Powiatu Płockiego - p. Lech Dąbrowski. Wśród przybyłych na spotkanie osób był wójt gminy Strara Biała - p. Sławomir Wawrzyński oraz przewodnicząca Rady Gminy Stara Biała - p. Małgorzata Lewandowska. Podczas spotkania mieszkańcy naszej miejscowości mieli możliwość zapoznać się z wstępnym projektem drogi, który został zaprezentowamy przez przybyłego na spotkanie projektanta z Biura Projektowego Raway.

Projektowana droga ma mieć szerokość 6 metrów, natomiast w miejscach, gdzie zabudowa budynków na to nie pozawala, droga ma być zwężona do 5,5 metra. Wraz z drogą projektowana jest ścieżka pieszo-rowerowa oraz chodnik. Wykonane zostaną również zjazdy z kostki betonowej do posesji indywidualnych. W rejonie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wyszynie zostaną również zamontowane progi zwalniajace. Projekt uwzględnia też kanalizację deszczową. Projektant założył, że w procesie budowy drogi, zaistnieje konieczność rozbórki/przebudowy istniejących ogrodzeń na kilkunastu działkach. Na spotkaniu mieszkańcy mogli dowiedzieć na których działkach wystąpi konieczność rozbiórki ogrodzeń, oraz wnieść uwagi lub sugestie do projektu.

W ramach realizacji inwestycji zostaną wywłaszczone od właścicieli fragmenty działek pod przebudowywaną drogę.

Prace projektowe potrwają do końca 2023r., natomiast nieznany jest termin rozpoczęcia prac budowlanych. Rozpoczęcie prac nie może nastąpić wcześniej, niż zakończenie drugiego etapu budowy kanalizacji w Wyszynie. Obecny na spotkaniu Wójt Sławomir Wawrzyński przekazał informację, że przetarg na dokończenie budowy kanalizacji sanitarnej w Wyszynie ma zostać ogłoszny w marcu.

Koszt inwestycji przebudowy drogi może sięgać kwoty 5 milionów złotych.

Poniżej kontakt do biura projektowego: 

Biuro Projektowe RAWAY

tel. 791 407 546

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

http://raway.pl/