Bogu na chwałę, ludziom na pożytek. Jubileusz 90-lecia OSP w Wyszynie

90 lat temu - w roku 1925 z inicjatywy Franciszka Oliszewskiego, Konstantego Stanżewskiego, Antoniego Stupeckiego oraz Andrzeja Chrapkowskiego zorganizowano zebranie mieszkańców, na którym  powołano Straż Pożarną w Wyszynie.

112

W sobotę 24 października 2015 roku obchodziliśmy jubileusz naszej jednostki z okazji której w kościele św. Barbary w Sikorzu została odprawiona okolicznościowa msza święta koncelebrowana przez ks. kan. Zygmunta Ignatowskiego - proboszcza parafii w Sikorzu oraz ks. kan. Andrzeja Zakrzewskiego - kapelana strażaków diecezji płockiej. Dalsza część uroczystości odbyła się na placu na terenie naszej strażnicy, gdzie odbyła się prezentacja oddziałów, którą oprawą muzyczną uświetniła Orkiestra Gminna ze Starej Białej. Został odsłonięty pamiątkowy obelisk ku pamięci założycieli i współtwórców OSP w Wyszynie.

W obchodach jubileuszu wzięli udział: p. Lech Dąbrowski - Przewodniczący Rady Powiatu Płockiego, p. Sławomir Wawrzyński - Wójt Gminy Stara Biała, dh Hilary Januszczyk - Wice Prezes ZOW ZOSP RP woj. mazowieckiego, dh brygadier Grzegorz Padzik - Komendant Miejski PSP w Płocku, p. Marek Moderacki - Radny Rady Powiatu Płockiego, p. Wojciech Żółtowski - Przewodniczący Rady Gminy Stara Biała wraz z pozostałymi radnymi, dh Jan Kołodziejski - Przewodniczący Powiatowej Komisji Rewizyjnej ZOSP RP w Płocku, dh Marek Żakowski - Komendan Gminny w Starej Białej, p. Aleksandra Cylińska - Sekretarz Gminy Stara Biała, p. Wiesława Szponar - Inspektor Gminy Stara Biała, p. Katarzyna Warczachowska - Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolego w Wyszynie, p. Beata Karpińska - Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Brwilnie, p. Marcin Łukasik - Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Starej Białej. Swoje poczty sztandarowe wystawiły jednostki OSP z Brwilna, Maszewa, Starej Białej, Bronowa - Zalesia, Dziarnowa, Proboszczewic, Kamionek i Sikorza.

Uchwałami Prezydium Zarządu Głównego Związku OSP RP zostali odznaczeni:

ZŁOTYM ZNAKIEM ZWIĄZKU:

• dh Stanisław Wiśniewski

ZŁOTYM MEDALEM ZA ZASŁUGI DLA POŻARNICTWA:

• dh Grzegorz Kapuściński
  • dh Jacek Kapuściński
  • dh Jarosław Korzeniewski
  • dh Dariusz Waszkiewicz

SREBRNYM MEDALEM ZA ZASŁUGI DLA POŻARNICTWA:

• dh Jacek Korzeniewski
  • dh Przemysław Przybylski
  • dh Grzegorz Szelągowski