Żegnaj druhu. Żegnaj przyjacielu.

Słońce zgasło, gdy dzień jeszcze trwał. W wieku 25 lat został powołany do niebiańskiej służby nasz kolega śp. dh Patryk Szwech. 13 października oddaliśmy ostatnią przysługę naszemu drogiemu koledze w drodze do miejsca wiecznego spoczynku.

n

 W żadnym języku, w żadnym słowniku nie znajdziemy słów potrafiących dostatecznie określić żałość i ból po stracie bliskiej osoby. Zwłaszcza tak młodej i lubianej jak Patryk. O rozmiarze tej tragedii świadczy nie tylko bardzo duża ilość osób uczestnicząca w ceremonii pogrzebowej ale też pełne ubolewania i rozpaczy wpisy na profilu społecznościowym.
"Byłeś jednym z nas..." napisali strażacy z Brwilna. "...Był zawsze pomocny dla każdego, tak jak pisali już inni to nie był jego czas. Pozostanie wielka pustka bez niego dla mnie, dla nas, dla jego rodziny. Był jak Brat..." - taki wpis umieścił sąsiad zmarłego.
Ś.p. dh Patryk wstąpił do naszej jednostki 10 lat temu. Początkowo zasilił szeregi Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej aby później już po osiągnięciu dojrzałości i ukończeniu niezbędnych kursów był czynnym i zawsze chętnym uczestnikiem drużyny wyjeżdżającej do akcji. Wyróżniał się niesamowitym zaangażowaniem i chęcią niesienia pomocy innym a nade wszystko zarażał innych swoim pozytywnym i pełnym radości nastawieniem.

"Byłeś zdyscyplinowanym, sumiennym, pełnej młodzieńczej werwy, ofiarnym członkiem naszej jednostki" - powiedział dh Prezes Stanisław Wiśniewski w wygłoszonym pożegnaniu - "Za wszystko dobro, które czyniłeś dla naszej jednostki, w imieniu swoim i wszystkich druhen i druhów serdecznie dziękujemy".
Na wniosek OSP w Wyszynie - Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Województwa Mazowieckiego nadało pośmiertnie dh Patrykowi Szwechowi brązowy medal "Za zasługi dla pożarnictwa".
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w uroczystości a zwłaszcza Ochotniczym Strażom Pożarnym w: Bronowie-Zalesiu, Brwilnie, Kamionkach za wystawienie pocztów sztandarowych a także Komendzie Miejskiej PSP w Płocku, Zarządowi Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Mazowieckiego, Sądowi Honorowemu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Mazowieckiego, Oddziałowi Gminnemu ZOSP RP w Starej Białej, Ochotniczej Straży Pożarnej w Sikorzu oraz pozostałym jednostkom OSP za oddelegowanie swoich przedstawicieli.