Lotto Poland Bike Marathon

W niedzielę 24 czerwca br. po raz kolejny czuwaliśmy nad bezpieczeństwem miłośników dwóch kółek uczestniczących w wyścigu kolarskim LOTTO Poland Bike Marathon, którego trasa wiodła także przez naszą miejscowość.

003Na swojej stronie organizatorzy wyścigu tak opisywali trasę:
"Kultowa trasa w Płocku czeka na miłośników dwóch kółek! W niedzielę 24 czerwca LOTTO Poland Bike Marathon już dziewiąty raz z rzędu odwiedzi historyczną stolicę Polski. W Płocku odbędzie się dziewiąty etap tegorocznego cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowanego przez Grzegorza Wajsa. Kolorowe Miasteczko Poland Bike z Biurem Zawodów oraz startem i metą wyścigów znajdą się w sercu Płocka, na przepięknym Starym Rynku.
- Jazda na rowerowym szlaku w Płocku z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń – mówi Grzegorz Wajs, organizator LOTTO Poland Bike Marathon. – Trasa prowadzi m.in. szerokimi, twardymi duktami i malowniczymi wąwozami na wysokiej skarpie wiślanej. Interwałowa i pagórkowata. Będą na niej solidne jak na Mazowsze podjazdy i techniczne zjazdy. Zapraszam do Płocka w niedzielę 24 czerwca!".

Rywalizacja odbywała się na trzech dystansach:
MAX (55 km), MINI (35 km) oraz FAN (7 km – dla uczniów i uczennic szkół podstawowych). Na terenie Miasteczka Poland Bike swoje wyścigi Mini Cross mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-6 lat. Strażacy z naszej jednostki, rozstawieni na trasie rozgrywanego wyścigu, kierowali ruchem pojazdów i czuwali nad bezpieczeństwem kolarzy.


Trasa MAX

maxi


Trasa MINI

mini