Pożar nieużytków w Ludwikowie

Panująca od wielu dni susza oraz nieroztropność jednego z mieszkańców była przyczyną zaistnienia pożaru nieużytków w miejscowości Ludwikowo.
imagesOkoło godziny 19-tej nasza jednostka otrzymała zgłoszenie o palących się trawie pomiędzy zamieszkałymi działkami w Ludwikowie. Po rozpoznaniu terenu nasi strażacy przystąpili do gaszenia niezamieszkałej działki porośniętej wysuszoną trawą. Dzięki szybkiemu powiadomieniu oraz zdecydowanej akcji naszych druchów dość szybko zagaszono ogień, który zagrażał sąsiednim zabudowaniom. Przyczyną pożaru było niefrasobliwe zachowanie jednego z mieszkańców, który pomimo istniejącego od wielu dni zagrożenia pożarowego spowodowanego wielodniową suszą, postanowił wypalić wysuszoną trawę. W akcji zgłosiły się trzy jednostki straży: OSP Wyszyna, PSP Płock oraz OSP Biała. Pożar strawił jedynie wysuszoną roślinność na niezabudowanej działce.