NIE! Dla wypalania traw - prelekcja

W dniu 19 marca 2014 w ramach corocznej akcji "NIE! Dla wypalania traw" gościliśmy w Zespole Szkół w Maszewie Dużym.

001Nasi strażacy: dh Stanisław Wiśniewski, dh. Małgorzata Kapuścińska i dh Arkadiusz Korzeniewski przygotowali dwie prelekcje dla uczniów klas: 0-III, a także IV-VI Szkoły Podstawowej w Maszewie Dużym. Tematem spotkania było bezpieczeństwo przeciwpożarowe oraz niedawno rozpoczęta kampania społeczna: „NIE! Dla wypalania traw”. Uczniowie chętnie zaangażowali się w zaproponowane zajęcia, aktywnie uczestniczyli w dyskusji, odpowiadali na postawione pytania. Dzięki prelekcji jak i obejrzanemu filmowi, dzieci zdobyły i utrwaliły wiadomości w tym zakresie. Doskonale znają numer telefonu do Straży Pożarnej, który zgodnie wszyscy razem podali.