W Dzień Wszystkich Świętych pamiętamy też o zmarłych strażakach

Przed nami Dzień Wszystkich Świętych. W ten szczególny dzień żyjący od wieków odwiedzają groby zmarłych.

001Szczególnie mocno wspominamy druhów strażaków z naszej jednostki i gminy, którzy odeszli na wieczną służbę do św. Floriana. Pamiętamy o ich poświęceniu dla straży pożarnej, o ofiarowanym przez nich czasie i wysiłku m.in na budowę remiz strażackich, uczestnictwa w akacjach ratunkowo-gaśniczych, manewrów, zawodów, szkoleń, a przede wszystkim za to, jakimi byli ludźmi. Pamięć o ich trzeba pielęgnować, aby dla młodych pokoleń ich groby nie były bezimiennymi pomnikami.
Druhowie nie zapomnijmy o zmarłych strażakach, którzy odeszli na wieczną wartę. Odnajdźmy ich mogiły, ofiarujmy im modlitwę i zapalmy symboliczną lampkę.