OSP Dziarnowo wygrała tegoroczne Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

Drużyna OSP Dziarnowo wygrała rywalizację seniorów podczas gminnych zawodów sportowo-pożarniczych. W kategoriach młodzieżowych triumfował zespół dziewcząt z OSP Stara Biała i chłopców z OSP Maszewo.
064Na stadionie Centrum Sportowego „Wierzbica” w Nowych Proboszczewicach rywalizowało osiem drużyn seniorów, pięć ekip chłopców i jedna dziewcząt z młodzieżowych drużyn pożarniczych. Zanim ruszyły zawody minutą ciszy uczczono pamięć dwójki strażaków z OSP Żukowo, którzy zginęli w wypadku jadąc do akcji.
Rywalizację, w której nikt się nie oszczędzał i dawał z siebie maksimum, rozpoczęli seniorzy od sztafety pożarniczej. W niej najlepiej wypadała ekipa OSP Dziarnowo. W drugiej konkurencji tzw. bojówce najlepsza okazała się drużyna OSP Brwilno. Jednak OSP Dziarnowo była druga z niewielką stratą i to ona ostatecznie mogła cieszyć się z finalnego triumfu. Drugie miejsce zajęła reprezentacja OSP Proboszczewice, trzecie OSP Stara Biała. Na kolejnych miejscach znalazły się drużyny OSP Maszewo, OSP Wyszyna, OSP Brwilno, OSP Kamionki, OSP Bronowo-Zalesie.


W zespołach młodzieżowych chłopców bezkonkurencyjna była drużyn OSP Maszewo. Wygrała zarówno sztafetę jak i bojówkę. Drugie miejsce wywalczyła ekipa OSP Dziarnowo, trzecie OSP Proboszczewice, czwarte OSP Bronowo-Zalesie i piąte OSP Wyszyna.
Najłatwiej było wyłonić zwycięzcę w kategorii młodzieżowej dziewcząt, bo OSP Stara Biała nie miała konkurentek.
Na zakończenie zawodów wójt Sławomir Wawrzyński, prezes zarządu gminnego OSP, Stanisław Wiśniewski i gminny komendant, Krzysztof Perkowski wręczyli wszystkim ekipą dyplomy, a trzem pierwszym ekipom puchary. – Bardzo dziękuję druhnom i druhom za udział w zawodach, zaangażowanie w rywalizację i walkę fair play – mówił wójt Sławomir Wawrzyński. Poinformował także, że każdy z uczestników zawodów otrzyma voucher o wartości 50 zł do sklepu sportowego.