Zdobyliśmy II miejsce w Konkursie Ekologicznym

Nasza drużyna w składzie: dh. Małgorzata Kapuścińska, dh Marcin Kapuściński oraz dh Dariusz Mordzak zdobyła II miejsce w V edycji Konkursu Ekologicznego "ODPADY - Proste Zasady".

012Konkurs pod patronatem Prezesa Zarządu Głównego ZOSP RP p. Waldemara Pawlaka, a które zorganizowało Starostwo Powiatowe w Płocku, odbył się w sobotę 5 października 2013 w ośrodku "Mazowsze" w Soczewce. W konkursie udział wzięło prawie 70 jednostek OSP z terenu Powiatu Płockiego co daje w sumie ponad 200 strażaków. Zmaganiom przyglądali się: Poseł na Sejm RP p. Piotr Zgorzelski, Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku p. Adam Sierocki, Członek Zarządu Powiatu Płockiego p. Lech Dąbrowski, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP w Płocku p. Hilary Januszczyk, oraz z Wiceprezesi Zarządu Oddziałów Powiatowych OSP.

Konkurs rozpoczął się o godzinie 915 pisemnym sprawdzianem znajomości szczegółowych zagadnień dotyczących odpadów. W teście znajdowały się zarówno pytania zamknięte, jak i otwarte, co zdecydowanie zwiększało stopień trudności. Podczas sprawdzania prac przez komisję, druhny i druhowie strażacy przeszli przeszkolenie pierwszej pomocy przedmedycznej, którą przeprowadziła Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 2 w Płocku. Po ogłoszeniu wyników, wręczono nagrody oraz zaproszono wszystkich na wspólny poczęstunek.

Zarząd OSP serdecznie gratuluje zdobycia II miejsca naszym przedstawicielom - dzięki ich rozległej wiedzy z zakresu gospodarki odpadami nasza jednostka wkrótce wzbogaci się o 4 pary strażackich butów o wartości 750 zł, które ufundował Starosta Płocki.