Spektakl plenerowy w 100-lecie powstania Związku OSP

28 sierpnia o godz. 1600 podczas tegorocznych Dożynek Gminnych w Starej Białej odbędzie się spektakl plenerowy Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szeniawskiego w Płocku "Florian w powiecie płockim".

001 W 2021 roku obchodziliśmy 100-lecie utworzenia Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, który jak wiemy powstał w dniach 8-9 września 1921 roku. W całej Polsce ZOSP RP zrzesza ponad 16 tys. jednostek, w których działa ok. 700 tys. członków. W samym tylko powiecie płockim jest 116 Ochotniczych Straży Pożarnych, zrzeszonych w 16 jednostkach organizacyjnych. Jest to największa organizacja na Mazowszu.
Podkreślając trud społecznej pracy naszych druhów Teatr Dramatyczny w Płocku, wspólnie z Zarządem Powiatowym OSP, zaprasza na widowisko plenerowe, pokazujące codzienną służbę na rzecz ratowania życia, mienia i środowiska, a także patriotyzm lokalny jego członków. Jest to symboliczny rodzaj podziękowania za to, że w sytuacjach losowych bracia druhowie są zawsze gotowi nieść pomoc. Wspomniane widowisko będzie wystawiane w 16 miejscowościach (gminach) na terenie Powiatu Płockiego. W jego realizacji weźmie udział kilkunastoosobowy zespół aktorów płockiego Teatru.
Czas trwania spektaklu: 45 minut (bez przerwy)

Dożynki Gminne rozpocznie o godz. 1200 msza święta w kościele w Starej Białej. Po nabożeństwie uroczystość tradycyjnie przeniesie się na teren „szkółek” w Białej. Tam o godz. 1330 planowane jest oficjalne otwarcie Dożynek Gminnych. Godzinę później rozpoczną się animacje dla dzieci.

O godz. 1600 płocki teatru wystawi wspomnianą wyżej inscenizację plenerową. O godz. 1700 na scenie pojawi się Gminna Orkiestra Dęta. Po godzinnym koncercie orkiestry ma rozpocząć się pokaz bryczek konnych. Natomiast o 1830 swoje umiejętności zaprezentują młodzi tancerze z Tulipa.
Na godz. 1900 zaplanowano występ gwiazdy Dożynek Gminnych, czyli koncert Marco Bocchino, włoskiego piosenkarza, kompozytora i autora tekstów, który mieszka w Polsce. O 2030 ruszy dożynkowa zabawa taneczna z zespołem CAPRII. Godziny rozpoczęcia poszczególnych koncertów i występów są orientacyjne i mogą ulec zmianie.
Oprócz atrakcji na scenie będzie jeszcze plac zabaw dla dzieci, poczęstunek, nauka pierwszej pomocy i liczne stoiska.


INFORMACJE O SPEKTAKLU

Inscenizacja

Marek Mokrowiecki

Scenografia
Marek Szala

Muzyka
Krzysztof Misiak

Nagranie studyjne
Piotr Tobota

Kostiumy
Ewa Jóźwiak

Asystent  reżysera
Magdalena Tomaszewska

Konsultacje
Hilary Januszczyk
Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Płocku


OBSADA:

Dorota Cempura
Sylwia Krawiec
Magdalena Tomaszewska
Maja Rybicka
Antonina Iakymchuk – gościnnie, Ukraina (śpiew)
Piotr Bała
Szymon Cempura
Henryk Jóźwiak
Bogumił Karbowski
Jakub Matwiejczyk
Marek Walczak
Dariusz Poleszak-Hass
Volodymyr Iakymchuk – gościnnie, Ukraina (akordeon) 

Inspicjent Aurelia Greń