Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

Drużyna OSP Brwilno triumfowała w gminnych zawodach sportowo-pożarniczych, które w niedzielę, 26 czerwca, odbyły się na stadionie Centrum Sportowego Wierzbica w Nowych Proboszczewicach. Zawody strażaków wróciły do kalendarza imprez po dwuletniej przerwie.

052 W Nowych Proboszczewicach w rywalizacji seniorów pojawiły się zespoły ze wszystkich ośmiu jednostek OSP w naszej gminie. Były dwa zespoły kobiece, dwie ekipy dziewcząt Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych i sześć chłopców. Tradycyjnie rozegrane zostały dwie konkurencje, czyli sztafeta pożarnicza i tzw. bojówka. Zawodnikom bez wątpienia nie pomagała pogoda, ale mimo potwornego upału dawali z siebie wszystko. Przez ponad cztery godziny publiczność miała okazję obserwować rywalizację strażaków. W rywalizacji seniorów najlepsza okazała się drużyna OSP Brwilno. I to ona będzie reprezentować we wrześniu naszą gminę na powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych. Drugie miejsce zajęła ekipa OSP Stara Biała, a trzecie zespół OSP Dziarnowo. Czwarta lokata przypadła w udziale OSP Wyszyna, piąta OSP Proboszczewice, szósta OSP Bronowo-Zalesie, siódma OSP Maszewo i ósma OSP Kamionki. Wśród pań triumfowała drużyna z OSP Dziarnowo, przed OSP Proboszczewice.

Lp. Jednostka Sztafeta pkt
karne
Ćwiczenie
bojowe
pkt
karne
Razem
1  Brwilno            61,5                 5               41,0                -            107,5
2  Stara Biała            65,0                -                 44,0                -            109,0
3  Dziarnowo            61,5                 5               43,0                -            109,5
4  Wyszyna            65,0                -                 47,0                -            112,0
5  Proboszczewice            64,0                 3               50,0                -            117,0
6  Bronowo-Zalesie            71,0                -                 48,0                -            119,0
7  Maszewo            66,0                -                 62,0                -            128,0
8  Kamionki            69,5                 3               68,0               10          150,5

W rywalizacji MDP wśród dziewcząt zwyciężył zespół z OSP Stara Biała, przez OSP Proboszczewice. Wśród chłopców triumfowali reprezentanci OSP Maszewo. Drugie miejsce zajął zespół z OSP Dziarnowo, trzecie z OSP Proboszczewice, czwarte z OSP Wyszyna, piąte z OSP Bronowo-Zalesie i szóste z OSP Kamionki. Oprócz dyplomów dla każdej z drużyn i specjalnych statuetek za pierwsze miejsca, były też nagrody finansowe. Wśród panów 1000 zł za pierwsze miejsce, 800 za drugie i 700 za trzecie. W MDP wśród chłopców 800 za pierwsze, 700 za drugie i 600 za trzecie, a wśród dziewcząt 700 i 600 zł. Poza tym każda z drużyn otrzymała po 500 zł za udział w zawodach.