Wyjazd do akcji w dn. 17 lutego 2022 roku

Gdy wskutek awarii w Maszewie Dużym zabrakło prądu, aparat tlenowy tlenu przestał działać, a chora osoba nie mógła oddychać. W porę pojawili się jednak strażacy.

Autor: Fot. www.shutterstock.com/HalfpointZłe warunki pogodowe, silny wiatr i związane z tym przerwy w dostawie energii elektrycznej były przyczyną wezwania w dniu 16.02.2022 roku naszej jednostki do osoby będącej pod aparaturą tlenową. Wezwanie otrzymaliśmy o godzinie 1835 od Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiej Straży Pożarnej w Płocku. Do akcji wyjechało 3 naszych strażaków: Marcin Gach, Marcin Kapuściński i Radosław Wiśniewski. Po dojeździe do Maszewa Dużego, gdzie zostaliśmy wezwanie, przez 3,5 godziny zapewnialiśmy energię elektryczną z naszego agregatu prądotwórczego. Akcja została zakończona po ustabilizowaniu się zasilania z sieci energetycznej.