Pożar w Maszewie

Okres zimowy to pora roku, w której niepokojąco wzrasta ilość pożarów budynków. Przyczynia się do tego bardzo niska temperatura, intensywna eksploatacja często wadliwych lub niesprawnych urządzeń grzewczych oraz dogrzewanie się mieszkańców na różne sposoby.

001aDo miejscowego zagrożenia pożarowego doszło wczoraj (tj. 15.02.2022 roku) w miejscowości Maszewo. Na numer alarmowy 112 został zgłoszony pożar jednego z domu w tej miejscowości. Stanowisko Komendanta Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Płocku zadysponowało do tej interwencji także naszą jednostę. Z relacji jednego z naszych strażaków, na miejsce dotarliśmy w niecałe 10 minut od chwili zgłoszenia. Na miejscu okazało się, że ogień pojawił się w budynku gospodarczym i nie stwarzał bezpośredniego zagrożenia ludzkiemu życiu. Tuż przed nami na miejsce przybyły dwie jednostki PSP, które szybko zlokalizowały i stłumiły płomienie. Dzięki błyskawicznej reakcji straży nikt nie ucierpiał a szacowane straty materialne są niewielkie.