Podsumowanie IV edycji akcji "Podaruj komuś życie"

Tegoroczna honorowa zbiórka krwi została przeprowadzona w dniu 8 czerwca (sobota) na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wyszynie podczas organizowanych przez szkołę Dni Rodziny.

001W akcji krwiodawstwa wzięli udział strażacy ochotnicy ze wszystkich jednostek naszej gminy, w tym jedna druhna oraz mieszkańcy Wyszyny, Kobiernik i  Ludwikowa.
Zgłaszały się również osoby, które przyszły tylko zamanifestować poparcie dla tej akcji. Ogółem chęć oddania krwi zgłosiło 35 osób, niestety tylko 22 z nich mogło oddać krew i to od tych osób udało się zebrać nieco ponad 9 litrów krwi.
Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy do następnej akcji krwiodawstwa.

Uwaga!
Członkowie klubu HDK oraz wszystkie inne osoby, które oddały krew proszone są o zgłoszenie się do stacji krwiodawstwa w Płocku po odbiór książeczek oraz specjalnych kart krwiodawcy (książeczka i karta są wydawane bez opłat). Niezbędny będzie dowód osobisty.

Wyniki z lat poprzednich

• rok 2012 -    8,0 litrów krwi
  • rok 2011 - 12,30 litra krwi
  • rok 2010 -     4,5 litra krwi.