Apel Prezesa ZG ZOSP RP - „Niepodległa do hymnu”

Razem z Prezesem ZG ZOSP RP Waldemarem Pawlakiem zapraszamy do włączenia się w akcję „Niepodległa do hymnu”. Nawet bez wychodzenia z domu możemy wspólnie obchodzić Narodowe Święto Niepodległości.

001

W dniu 2 listopada Prezes ZG OSP RP Waldemar Pawlak wystosował do wszystkich strażaków apel o wzięcie udziału we wspólnym śpiewaniu hymnu w 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.


Szanowne
Druhny i Druhowie
Rycerze Świętego Floriana

 W związku ze zbliżającą się 103. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości zapraszam Was, Druhny i Druhowie do współtworzenia wyjątkowej akcji: "Niepodległa do hymnu". Inicjatywy, której podstawowym celem jest zaangażowanie Polek i Polaków do wspólnego zaśpiewania 11 listopada dokładnie o godzinie 12:00.
 11 listopada 2018, w stulecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości, w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie w samo południe zabrzmiał "Mazurek Dąbrowskiego", płynący z setek gardeł i serc. W akcji "Niepodległa do hymnu" zainicjowanej przez Biuro Programu "Niepodległa" wzięło udział prawie 1 000 podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie na 6 kontynentach.
 Równie uroczyście i licznie było w 2019 i 2020 roku - śpiewaliśmy wspólnie od Bałtyku po szczyty gór, w malutkich wsiach i w największych metropoliach, w kraju i za granicą miliony Polaków i przyjaciół Polski znów połączyło się jedną biało-czerwoną rodzinę.
 Pomimo obostrzeń epidemiologicznych Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP chce podtrzymywać tę tradycję i zachęca aby śpiewać także w tym roku - zachęcamy by śpiewać w Ochotniczych Strażach Pożarnych, w domach, wraz z rodziną, współlokatorami, najbliższymi lub podczas uczestnictwa w lokalnych wydarzeniach z zachowaniem zasad dystansu społecznego, jeśli wytyczne służb w danym regionie na to pozwolą.
 Pamiętajmy o uroczystym wciągnięciu flagi na maszt w remizach, a setną rocznicę zjednoczenia ruchu strażackiego niech w całym kraju zabrzmi także hymn Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej"

Ze strażackim pozdrowieniem
Prezes
Zarządu Głównego ZOSP RP
(-)
Waldemar Pawlak


Apel Prezesa ZG ZOSP RP (pdf) - pobierz