Życzenia Świąteczne Prezesa ZG Związku OSP RP

Druhny, druhowie, strażacy
001Wszyscy przyzwyczaili się do Waszej obecności i poczucia bezpieczeństwa, jakie niesiecie swoją obecnością, bezinteresowną gotowością do pomocy i heroizmem w chwilach, gdy ryzykujecie, by ratować innych. Podejmujecie społeczne inicjatywy, wciąż szukacie rozwiązań i pomysłów, by życie Waszych lokalnych środowisk było ciekawsze, lepsze, by mieszkańcy naszych małych Ojczyzn byli bezpieczni. Pielęgnujecie historię i tradycje dla kolejnych pokoleń, uczycie odpowiedzialności i szacunku dla drugiego człowieka, prezentujecie patriotyzm w najczystszej i najmądrzejszej postaci. Za to wszystko z całego serca dziękuję w imieniu swoim, tych, którzy są Wam wdzięczni, jak i tych, którzy nie zdają sobie sprawy, że gdy będą potrzebowali pomocy, bez wahania pośpieszycie im na ratunek. Pięknie ujmują to słowa: "Gdy uratujesz choćby jedno życie, to tak jak byś ratował cały świat", a Strażacy ratują tak wielu.

Życzę Wam wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia i wszelkiego dobra w nadchodzącym 2019 roku. Zdrowia dla Was, Waszych Rodzin i Przyjaciół, wielu powodów do radości, oparcia w najbliższych, satysfakcji w życiu zawodowym i pełnionej służbie. Niech otacza Was życzliwość i wypełnia duchowy spokój.

Zyczenia prezesa