List otwarty do Komisji Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych

List otwarty do Komisji Zawodów Sportowo-Pożarniczych Gminy Stara Biała.

W dniu 17.06.2017 roku w Proboszczewicach odbyły się coroczne Zawody Sportowo-Pożarnicze do których chcemy wnieść kilka uwag.

1. Tuż przed zawodami uczyniono postanowienia, że w biegu sztafetowym przekroczenie zewnętrznej linii toru jest dopuszczalne i nie będzie to przyczyną zastosowania punktów karnych. I słusznie, gdyż wydłuża to linię toru, co ma wpływa na dłuższy czas biegu zawodnika. Pomimo ustaleń ukarano za powyższe naszą drużynę.

2. W części bojowej, podczas spinania trójnika, Komisja zastosowała punkty karne dla naszego zawodnika za, jak to określiła: "niezgłoszenie gotowości przez podniesienie ręki", chociaż zawodnik to uczynił, czego dowodem jest załączony film.

Skutkiem powyżej wymienionych działań Komisji nasza drużyna, która najlepiej wykonała obie konkurencje, została pozbawiona zwycięstwa. Protestujemy przeciw takim działaniom Komisji, która okazała się stronnicza. Zawody sportowo-pożarnicze z założenia mają zademonstrować przygotowanie strażaków-ochotników do działań bojowych oraz zachęcić młodzież do czynnego angażowania się w działalność przeciwpożarową. Wypaczanie wyników nie sprzyja rozwijaniu wśród młodzieży zdrowej rywalizacji i zniechęca do działania.

Szanowni Panowie z Komisji - proszę zastanowić się czy wszystkim nam chodzi o taką formułę zawodów, na których faworyzuje się pewne jednostki i gdzie z góry jest ustalone, która drużyna na wygrać.

Drużyna z OSP w Wyszynie