XXI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego "Nasza Straż Pożarna"

Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny "Nasza Straż Pożarna" organizowany jest już po raz dwudziesty pierwszy. Celem Konkursu jest "odkrywanie" osób fotografujących "pożarnicze rzemiosło" oraz promowanie służby strażaków, zarówno ochotników, jak i funkcjonariuszy PSP oraz pracowników zakładowych straży pożarnych oraz zachęcenie osób fotografujących do uwieczniania w pamięci aparatu służby strażaków.

001Dlaczego "Nasza Straż Pożarna" - bo jest nasza - stanowimy jej cząstkę, każdy strażak jej poświęca najlepsze chwile życia, z nią spędzamy najwięcej czasu i to dla niej jest gotowy narazić własne zdrowie i życie. Ona jest w nas i jest rzeczywiście nasza. Zatrzymana przez nas w kadrze w poszczególnych latach jej istnienia, od samych korzeni ochotniczego pożarnictwa na ziemiach polskich (bo jeszcze pod zaborami) po dzień dzisiejszy – dojrzałą i profesjonalną. Pamiętajmy więc, aby zatrzymywać czas w obiektywie, bo kolejne pokolenia strażaków też będą chciały przypomnieć sobie nasze korzenie. Zapraszamy do udziału w konkursie i zgłoszenia zgodnie z regulaminem zdjęć do 31 grudnia 2016 r.

Regulamin - pobierz (pdf)
Karta zgłoszenia - pobierz (pdf)

Foto: "Pokolenia", autor
Tomasz Fijołek (Sochaczew) - Wyróżnienie w XIX edycji konkursu