Wprowadzenie relikwii bł. ks. J. Popiełuszki

W dniu 14 kwietnia 2013 roku za zaproszenie Parafii św. Aleksego w Płocku-Trzepowie oraz Społecznego Komitetu Organizacyjnego Płockiego Parku Pamięci Katyń – Smoleńsk 2010 uczestniczyliśmy w uroczystości wprowadzenia relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki do Płockiego Parku Pamięci Katyń - Smoleńsk 2010.

023Relikwie ks. Jerzego Popiełuszki sprowadzono z kościoła św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu podczas autokarowo-pieszej pielgrzymki z Warszawy. W ostatnim etapie do pielgrzymki dołączyły poczty sztandarowe oraz pododdział ułanów ze Stowarzyszenia „Patria Polonia” w barwach 4 Pułku Strzelców Konnych pod dowództwem Andrzeja Żabki. Relikwiarz przedstawia postać ks. Jerzego, stojącą na płycie imitującej ołtarz papieski z Płocka z 1991 r. W relikwiarzu umieszczono też ziemię z grobu ks. Popiełuszki i ze Smoleńska. Docelowo relikwiarz umieszczony zostanie na terenie parku smoleńskiego, gdzie znajduje się 96 dębów upamiętniających Ofiary katastrofy oraz pomnik Płockiej Niobe. Proboszcz parafii św. Aleksego ks. Zbigniew Kaniecki odczytał listę osób, które zginęły pod Smoleńskiem. Mszy przewodniczył ks. Stanisław Małkowski. W imieniu rodzin ofiar katastrofy za zorganizowanie pielgrzymi i uroczystości dziękował Mieczysław Ziętek, ojciec członka załogi TU–154 M.

PPP